
Ne Sabirite Sebi Blaga Na Zemlji
...gdje ga moljac i rđa izjedaju, nego sabirite sebi blago na Nebu; gdje ga ni moljac ni rđa ne izjedaju. Jer,...gdje saberete blago za sebe,.....tamo će vam i srce ostati. ZAUVIJEK". & Do 1991. godi
Sve objavljene priče · 896 priča

...gdje ga moljac i rđa izjedaju, nego sabirite sebi blago na Nebu; gdje ga ni moljac ni rđa ne izjedaju. Jer,...gdje saberete blago za sebe,.....tamo će vam i srce ostati. ZAUVIJEK". & Do 1991. godi

Ovo je bila, bar je na njoj tako pisalo, bočica za ulje. I imala onaj plastični nastavak da se ulje ne razlijeva po njoj. Ma gdje ćeš u Slavoniji, kraj tolike rakije, biti bočica za ulje? Pa je tako

Najdraži moji prijatelji! Svi koliko vas ima. Hvala vam svima što ste nas tješili. Pisali. Razumjeli. Što ste molili za nas. Sve je to bila po jedna pružena ruka, koja me je pridizala iz ponora tuge

Sretan vam Božić, Dragi naši prijatelji koji ga slavite po julijanskom kalendaru. Neka vam bude sretan i blagoslovljen! Hristos se rodi!

Živio jednom jedan Grad. I u njemu njegovi Ljudi. Bili su složni i bili su vrijedni. U jesen bi orali, u proljeće sijali, u ljeto bi žnjeli, a gradske su žitnice uvijek bile pune. Onda jednog dana do

Hoćeš li znati moje ime, Ako Te sretnem u Raju? Hoće li biti kao i prije, Ako Te sretnem u Raju? (...) Hoćeš li me držati za ruku, Ako Te sretnem u Raju? Hoćeš li mi pomoći ustati, Ako Te sretnem u R

Volite jedan drugoga, kao da je ovo posljednji dan na svijetu. Kad on prođe i kad svane sutra, opet volite jedan drugoga, kao da je sad to posljednji dan na svijetu. Kad prođe i taj dan, pa svane nov

Živio na svijetu neki umišljeni čovjek. U toj umišljenosti bio potpuno uvjeren da je višlji od drugih. I bolji i pametniji od drugih. Gdje god bili drugi ljudi, ovaj ne htjedne doći jer je veći i bol

Mili moj ! Srela me nekidan ona Ankica iz susjednog sela. Pa ne da otići. -Joj, gospođo draga, pa čula sam da je umro vaš Zdravko !? - Da, rekla sam tiho. Ili sam htjela reći. –Joj, gospo

Mili moj! Jesi li vidio što rade od našeg seoskog imanja? Čim odem, nešto navezu. Čim me nema, nešto sruše. Nešto uzmu. Čas jedan, čas drugi susjed. Ona dvojica pjegavih. Što su se igrali sa našim si

Bok Ludi ! Ja opet stidla. Dosla sam biti sa mojom batom jel (jer) ona samo place i place (plače). Ottad (otkad) je otisao moj dida, u nasoj se kuci zivi pletesko i pletuzno. Bata vise ne lova (ruje)

[ostatak serije "Moji Svatovi" možete pročitati ovdje ] Bok, Tajo! Jesi vidio da sam prije par dana skinula crninu? Jesam li te izdala time? Znaš...strašno sam plakala kad sam se prvi put vidjela u m

- Dok mi tugujemo, budite uz nas i čitajte priče iz naše arhive - PRIČA U NASTAVCIMA - Deveti dio Kuća mog budućeg muža bila je od centra grada udaljena samo dva kilometra. A naša šest kilometara. E

- Dok mi tugujemo, budite uz nas i čitajte priče iz naše arhive - PRIČA U NASTAVCIMA - Osmi dio Počeli su se ti svatovi nekako i približavati. Gotovo svi pozvani i potvrdili svoj dolazak. Poseb

- Dok mi tugujemo, budite uz nas i čitajte priče iz naše arhive - PRIČA U NASTAVCIMA - Sedmi dio - Pa zašto nisi dovezao kolače? - Nema ih. Rekla je prija da ti kažem da se njenoj sestri