Pisma U Raj
Srela me nekidan ona Ankica iz susjednog sela. Pa ne da otići.
-Joj, gospođo draga, pa čula sam da je umro vaš Zdravko !?
- Da, rekla sam tiho. Ili sam htjela reći.
–Joj, gospođo draga! Ja se vama divim.
-Ja ne mogu zamisliti da ja tako ostanem sama.
Znate, moj muž je meni predobar.
A je l' imate djecu ?, upita dalje.
Ma da, (nadoveže se nastavno sama na sebe), al' djeca su djeca.
Oni idu za sobom.
A muž je muž, reče.
Znate gospođo, ja i moj muž prekrasno živimo.
Kad ujutro ustanemo, ja pijem kavu, on čaj.........onda se dogovaramo što ćemo u danu raditi...
Pa jel'te, gospođo, ipak kad su dvoje, lakše je. Ljepše, zaključi Ankica iz susjednog sela.
A iz mojih se očiju izlijevale suze.
One što ne ridaju.
Samo peku.
Jako.
Do srca. I kroz srce.
Kao da se rijeka iz našeg sela preselila u moje oči, pa sad prelijeva preko donjih kapaka mojih očiju.
Volim Te!