Dnevnik Male Helenice Vii

Bok Ludi !
[slika]

Ja opet stidla. Dosla sam biti sa mojom batom jel (jer) ona samo place i place (plače). Ottad (otkad) je otisao moj dida, u nasoj se kuci zivi pletesko i pletuzno. Bata vise ne lova (ruje) plotiv djece. I,...nitom nista ne plidovala (prigovara). Cat ni mojoj mami. Samo place i pa place.

&

- Dok se plače, ne radi se !, taze moja mama i ja sam jato luta na nu zbod toda. I platanje je ladenje („radenje“, posao). Mami bi bilo bole da i ona place za mojim didom. Toda (kao da) nam sad tleba taj njen lucak. Ima cotolina (čokolina).

&

Moj tata jato voli moju batu. I jato je zali što vise nema dide. – Ne plači, mama!, taze moj tata. Znaš da ćete se opet sresti na nebu. -Da se bar što prije sretnu!, taze moja mama. Vidite, ludi, ipat je dobla moja mama. I ona voli moju batu i onda sam ja jato sletna kad i ona bati pozeli nesto jepo.

&

I ja stalno placem za mojim didom. Moj dida je bio najboli dida na cijelom svijetu. Lato je mojoj mami. Ne zna ona tato je tad ti umle dida. Zato i ne place za nim. Samo nešto kuha, pa kuha. Toda je meni i mojoj bati sad do jela.

&

Ja sad ladim sve poslove toje je ladio moj dida. Da bata mane place. Najvise ladim na dlvima (drvima). To me je naucio moj dida. Tleba ih utlpati. Pa onda molamo staviti jastucic. Pa onda ja molam sjesti na dlva, da dlva ne ispadnu. I onda idemo didi do tuhine(kuhinje). To sve ja ladim. Jel (jer) bata ne zna.

[slika]

Ova je tolica naplavio moj dida. Za mene i za dlva. Dladi moj dida. Toda je znao da cu sad sve to molati laditi sama.

Dnevnik Male Helenice Vii | Ladica