Sretna Vam 2013 Godina
Kažu, bit će teška.
- Ma nemojte!
A koja nam je to bila lagana?!
Baš da čujem?
Možda lanjska?, koju je odnijela suša.
Ili preklanjska?!, kad smo podizali pješčane nasipe pred nadolazećim vodenim valovima.
Ili, (ne daj, Bože, I ne ponovilo se), 1991. godina, kad su nam gorjele kuće I kad su nas zasipale granate?
Neka se javi onaj tko zna i može pokazati laganu godinu.
Nema takve!!!
A ipak živimo. Čak se i veselimo.
Tako i treba.
Nikad, baš nikad zlo ne dolazi bez nekog dobra.
Tko zna kakvo će dobro donijeti teška godina koja nailazi ?!
Možda će se uz tu samo jednu peć u cijeloj kući, nakon dugo, dugo godina, sresti roditelji I njihova djeca.
I upoznati jedni druge. Bez slušalica u ušima, email-ova i sms-ova. I pričati jedni sa drugima na hrvatskom jeziku. I gledati jedni u druge. Sa zanimanjem i poštovanjem.
Možda.
Ovog nam je Božića pečenica prijala kao nikad prije. I pojeli smo sve do zadnjeg komadića.
Možda zato što smo imali samo četvrtinu?
Uslijedio je grah sa kupusom, koji nam je prijao još više.
Iza toga smo pekli krumpire u ljusci. I usolili dvije dobre glavice crvenog luka. Mirisalo je do kraja ulice.
Dakle, gladni nismo!
A,…ako Vi jeste, vala i budite!
Ni ove godine nisam uspjela pronaći nikog tko bi za novce (naravno), očistio snijeg ispred kuće dok mi je muž bio u bolnici, a ja ostala skoro nepokretna zbog ciste u koljenu.
Na svijetu još nije nastala država koja bi svom stanovništvu s jeseni ukiseljavala kupus. Ili u kasno ljeto pekla pekmez.
Pomfri ne raste iz zemlje, a pilići se ne uzgajaju u stiropornim pliticama pokrivenim plastičnom folijom.
I nije nužno da svi žive u Zagrebu.
Da vidite praznih kuća I njiva po Slavoniji.
Stoga, dočekajmo veselo tu tešku godinu koja nam dolazi.
I,…pokažimo joj da, smo i jači, I pametniji, i vrijedniji od nje. I,…čim dođe, potražimo u njoj ono dobro što nam nosi u sebi.
Neka je Vama, i svima Vašima,
ZDRAVA, VESELA I SITA 2013. Godina.